BİRARADA Akademi, barış akademisyenlerinin aralarında akademik ve sosyal iletişim kurmalarını, bilgi alışverişinde bulunmalarını ve ortak araştırmalar, bilimsel etkinlikler ve eğitim programları tasarlamalarını  kolaylaştırmayı amaçlayan bir paylaşım platformudur. Üye olmak için anasayfada bulunan “Üye Ol” sekmesine tıklayınız. Üyeliğiniz platform kolaylaştırıcısının onayından sonra aktif hale gelecektir.

Anasayfada bulunan “Profil sayfasına git” düğmesine basınız. Gelen profil sayfasının içinde bulunan menüden “Profilimi düzenle” sekmesini seçiniz. Gelen sayfada ilgili alanları doldurunuz. Belirli bir alanda birden fazla giriş yapmak için “virgül” kullanınız.

Hesap ayarları sekmesinden şu andaki şifreniz ve sonrasında değiştirmek istediğinizi yeni şifre ile ilgili alanlar doldurduktan sonra “Değişikliği Kaydet” düğmesine basarak şifre değişikliğinizi gereçekleştirebilirsiniz.

“Profil Resmimi değiştir” sekmesinden bu değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. Veya hesap ayarları sekmesinden girilip sol taraftaki menüde bulunan “Profile Avatar” seçeneğini kullanarak da istediğiniz bir resim veya fotoğrafı yükleyebilirsiniz.

Hesap ayarları sekmesinden girilip “Account Email” kısmına yeni eposta adresinizi yazıp “Değişikliği Kaydet” düğmesine basınız.

“Kapak fotoğrafını değiştir” seçeneğinden girilerek burası için uygun gördüğünüz görseli belirtilen yönergeler çerçevesinde değiştirebilirsiniz. Görseli kaldırmak için ise aynı yerdeki “Kapak görselimi sil” düğmesine basmanız gerekmektedir.